Nechme dětem prostor

ondra_variPro někoho to je možná normální přístup. Já jsem ale trochu puntičkářka a tak jsem neměla nervy na to, nechat své malé děti pomáhat mi v domácnosti. Byla to chyba. Když je člověk nechá, zjistí, jak jsou šikovné, a že za ně opravdu nemusí všechno dělat.

Číst dále: Nechme dětem prostor

   

Vědomé těhotenství

MbabyVědomé je dnes kde co - mateřství, porod, partnerství, milování a dokonce i byznys. Já si přisadím s těhotenstvím (a dost pravděpodobně nebudu první). Ono je to vlastně o tom, že by celý náš život měl být vědomý. Dost často děláme věci automaticky, bez přemýšlení, prostě proto, že nás to tak naučili, nebo že to tak dělají ostatní.

Číst dále: Vědomé těhotenství

   

Nošení dětí

satkovaniPřestože sama používám kočárek, je pro mě nošení dítěte nejpřirozenější způsob, jak se s miminkem někam dopravit. Občas problesknou zprávy, jak je to špatné pro vývoj dítěte. Já jsem přesvědčená o opaku.

Číst dále: Nošení dětí

   

Ekologická výchova

biacekVzhledem k tomu, že moje generace, ani o něco mladší ročníky (a o těch starších nemluvě...), neprošla výchovou, která by si kladla za cíl vychovat lidi s úctou k přírodě, není se čemu divit, že stále je kolem nás spousta lidí, kteří nemají ekologické cítění.

Číst dále: Ekologická výchova

   

Děti a příroda

nature-baby

Tématem aktuálního čísla Sedmé generace je "Skleníková generace". Pro mě v současné době aktuální téma. Syn se naučil přes zimu chodit a čeká nás první léto, kdy bude pobíhat po lukách a v lesích.

Číst dále: Děti a příroda

   

Proč látkové pleny?

baby1Používám výhradně látkovky a jak jsem zjistila, je to pro většinu lidí dost divné. Naštěstí na internetu jsem zjistila, že v tom zdaleka nejsem sama.

Číst dále: Proč látkové pleny?

   

Péče o dítě

Pokud člověk nechce myslet na sebe a své zdraví, je to jeho věc. Stará-li se ale o dítě, měl by nad věcmi více přemýšlet. Nevhodnou péčí můžeme dítěti zadělat na zdravotní a psychické problémy, kterých se bude jen těžko zbavovat. Je třeba si také uvědomit, že dítě je o kus citlivější, než dospělý člověk.

Měli bychom se proto zamýšlet nad tím, co mu dáváme jíst, jakou používáme kosmetiku, do čeho ho oblékáme, ale také, jaké prostředky na úklid používáme, čím máme nalakovaný nábytek a podobně. A v neposlední řadě bychom měli přemýšlet i nad tím, jak ho vychovávat.

Články týkající se stravy, oblečení a kosmetiky najdete v příslušných kategoriích...