BIO znamená život

ecomammaBudeme-li chtít být přesní, tak „bio“ je jen předpona odvozená od řeckého bios. Bios je život jako takový. Když používáme „bio“ v souvislosti s životním stylem, myslíme tím takový způsob života, kdy bereme ohledy na přírodu, na naši Zemi. Jenže občas zapomínáme brát ohledy na svůj vlastní život.

Číst dále: BIO znamená život

   

Advent - o čem vlastně je?

vanoceZase mi to letos uteklo. To, že začal advent jsem zjistila přesně na 1. adventní neděli. Už několik let si říkám, že si vyrobím vlastní věnec (a stejně to mám i s dušičkama), nicméně i tento rok jsem ho potupně kupovala ve výprodeji... Na příští rok jsem se ale pojistila, už teď mám v diáři v půlce listopadu poznámku "adventní věnec" ;-).

Číst dále: Advent - o čem vlastně je?

   

Bosá noha

barefootKdyž jsem se zamyslela nad tím, jak moc ovlivňuje chůze a péče o moje nohy celkové zdraví, byla jsem až překvapená. Každý den si čistíme zuby, ruce, obličej, ale kdo každodenně pečuje o své nohy? Přitom jsou tak důležité.

Číst dále: Bosá noha

   

Závislost na elektrické energii

power_stationZkoušeli jste si někdy představit, jak by se Vám žilo bez elektrické energie? Je to kouzelné, když odjedete na víkend na chatu - vaříte na kamnech, svítíte svíčkami nebo petrolejkou. Jak dlouho to ale jde dělat? Jak se udržet v této společnosti?

Číst dále: Závislost na elektrické energii

   

Fenomén LOHAS

lohasTaky rádi nakupujete, ale přemýšlíte nad tím, co nakupujete? Pak se možná řadíte mezi tzv. lohasiany. LOHAS je zkratka z anglického Lifestyles of Health and Sustainability, volně přeloženo zdravý a udržitelný životní styl.

Číst dále: Fenomén LOHAS

   

"Zelené" Vánoce

vanoceUpřímně doufám, že letošní Vánoce budou bílé, přesto si je ale můžeme zezelenit :-). Vánoce se bohužel postupem času staly v první řadě svátky konzumu.

Číst dále: "Zelené" Vánoce

   

Precyklace

precyclingS recyklací se v našem životě setkáváme neustále. Ale i vše, co recyklujeme, muselo nějak vzniknout a musí se i nějak "zničit". To stojí energii, suroviny apod. Precyklace je další stupeň ekologického myšlení. Jednoduše řečeno, je to předcházení vzniku věcí a následného odpadu.

Číst dále: Precyklace

   

Ekologický život

ecomammaCo je vlastně ekologický život? Řada lidí si myslí, že se chová velmi ekologicky, když třídí odpad, místo v Arielu pere v Ecoveru, kupuje kosmetiku od Lavery a nakupuje biopotraviny.

Číst dále: Ekologický život