Konopné oblečení Braintree

braintreeO výhodách konopí, coby suroviny pro výrobu textilního materiálu, jsem tu již psala ( viz článek Konopí). U nás je zatím nejrozšířenější značka Ecolution, ale u této značky je, jak jsem uvedla ve výše zmíněném článku, problém s velikostmi.
Nechci tvrdit, že je to tak u všech výrobků, ale já tuto zkušenost mám.
Nedávno jsem ale narazila na další značku konopného oblečení, která má poměrně široký sortiment, oblečení je pěkné a cenově přijatelné. Jedná se o britského výrobce Braintree. Mám od nich tepláky na jógu a nemůžu si je vynachválit. Cítím se v nich velmi dobře, velikosti odpovídají měřítkům, na které jsem zvyklá, a na materiálu je znát, že něco vydrží. S čistým svědomím doporučuji :-).
Značku Braintree jsem zatím viděla jen na e-shopu . Je u nich trošku problém, že mnohdy nemají to, co nabízejí, ale pokud jste ochotni se přizpůsobit, např. změnit vybranou barvu, zboží poměrně rychle dostanete. Bohužel nic není ideální, ale pokud máte zájem o konopné oblečení a nenecháte se odradit překážkami, uvidíte, že budete spokojeni.
Zde ještě oficiální stránky Braintree: .

Oblečení

Jako u všeho, i u oblečení platí, že by měla převažovat kvalita nad kvantitou. Řada z nás má plné skříně, ale přesto máme neustálé nutkání kupovat si nové a nové věci. Prodejci na nás útočí neustálým „snižováním cen" a různými výprodeji. Když si něco koupíme, máme dobrý pocit nejen z nové věci, ale také z toho, jak jsme ušetřili. Jenomže nová věc zase tak dobrá není, protože v běžných obchodech mají pouze karmicky zatížené věci, nad kterým si popíchalo ručičky malé čínské dítě, a s tím ušetřením to zase tak horké také není. Věřte, že i po slevě 80% si prodejce namastí kapsu....

Z ekologického hlediska je nejlepší v první řadě snížit spotřebu, tzn. mít méně věcí, a v druhé řadě pořizovat věci, které mají menší ekologickou stopu, tedy ty, které k nám cestovali co z nejmenší dálky a které jsou vyrobeny z lepších rostlin, než je klasická bavlna.