Co se starým oblečením...

obleceniVětšina z nás ve svém šatníku najde alespoň pár kousků oblečení, které už dávno nenosí. Co s nimi? Zbytečně zabírají místo a doufat, že je někdy oprášíme...

Pokud je oblečení ve špatném stavu, jsou dvě varianty: udělat z něho hadry na úklid nebo ho přešít. Mně se teď osvědčilo přešívání starých tepláků. Z jedněch dospělých uděláme jedny dětské a zbytek zůstane buď na případné záplaty nebo využije na úklid.

Co se týče použitelného oblečení, můžeme ho prodat nebo darovat. Já mám raději tu druhou variantu. Už několik let dáváme oblečení Diakonii Broumov. Ti mají jak kontejnery na ošacení, tak dělají po republice svoz, takže stačí si pohlídat, kdy budou právě v našem městě a nějaký ten balíček s oblečením jim donést. Opravdu všem doporučuji, jsou rádi za každý hadřík. Více informací na .

Oblečení

Jako u všeho, i u oblečení platí, že by měla převažovat kvalita nad kvantitou. Řada z nás má plné skříně, ale přesto máme neustálé nutkání kupovat si nové a nové věci. Prodejci na nás útočí neustálým „snižováním cen" a různými výprodeji. Když si něco koupíme, máme dobrý pocit nejen z nové věci, ale také z toho, jak jsme ušetřili. Jenomže nová věc zase tak dobrá není, protože v běžných obchodech mají pouze karmicky zatížené věci, nad kterým si popíchalo ručičky malé čínské dítě, a s tím ušetřením to zase tak horké také není. Věřte, že i po slevě 80% si prodejce namastí kapsu....

Z ekologického hlediska je nejlepší v první řadě snížit spotřebu, tzn. mít méně věcí, a v druhé řadě pořizovat věci, které mají menší ekologickou stopu, tedy ty, které k nám cestovali co z nejmenší dálky a které jsou vyrobeny z lepších rostlin, než je klasická bavlna.