Biotextil barvený bylinami

amwaDala jsem na doporučení dudytky (viz komentáře u článku o biobavlně) a koupila jsem metráž na . Musím říct, že jsem maximálně spokojená. Látka je příjemná a dobře se s ní pracuje. Je i lehce pružná, takže nebude omezovat v pohybu.

A teď něco o látce. Látka nese značku Fair Trade a certifikát GOTS, je z biobavlny a byla barvena přírodními barvami ze směsí bylin. Nemá smysl, abych tady přepisovala, co je řečeno jinde, takže koho to zajímá, přečtěte si více na stránkách společnosti AMWA, konkrétně .

Pravdou je, že látky jsou trochu dražší, ale to se u kvality dá očekávat ;-).

Oblečení

Jako u všeho, i u oblečení platí, že by měla převažovat kvalita nad kvantitou. Řada z nás má plné skříně, ale přesto máme neustálé nutkání kupovat si nové a nové věci. Prodejci na nás útočí neustálým „snižováním cen" a různými výprodeji. Když si něco koupíme, máme dobrý pocit nejen z nové věci, ale také z toho, jak jsme ušetřili. Jenomže nová věc zase tak dobrá není, protože v běžných obchodech mají pouze karmicky zatížené věci, nad kterým si popíchalo ručičky malé čínské dítě, a s tím ušetřením to zase tak horké také není. Věřte, že i po slevě 80% si prodejce namastí kapsu....

Z ekologického hlediska je nejlepší v první řadě snížit spotřebu, tzn. mít méně věcí, a v druhé řadě pořizovat věci, které mají menší ekologickou stopu, tedy ty, které k nám cestovali co z nejmenší dálky a které jsou vyrobeny z lepších rostlin, než je klasická bavlna.