Biooblečení Frugi

frugiPřestože dávám přednost českým výrobkům, u textilu je trochu problém. Obecně je poměrně málo českých výrobců textilu a ještě méně je těch, kteří šijí z biobavlny nebo jiné "alternativy"..

Jednou ze značek dětského textilu, se kterou mám zatím jen dobré zkušenosti, je Frugi neboli Cut4Cloth. Frugi je britská značka, textil se ale údajně šije v Indii. Takže oblečky k nám kus cesty váží, nicméně se to vyplatí. Jsou krásné, příjemné a kvalitně ušité. Oblečení je pěkně barevné a barvy vydrží i praní v mýdlovém slizu :-).

U značky Frugi je třeba upozornit jen na jednu věc. Oblečení je spíš větší než udaná velikost. Takže určitě nekupujte větší číslo, než je potřeba. V létě jsem koupila tříčtvrťáky a nedaly se nosit ani jako tepláky. Byly dost velké, takže počkají na příští léto. Tato značka se totiž zaměřuje na šití oblečení na látkovky, možná proto je všechno větší. Je to ale lepší než, kdyby to bylo malé...

Frugi je docela rozšířená značka, takže není problém ji sehnat. Jeden z e-shopů, který Frugi také nabízí, je .

Oblečení

Jako u všeho, i u oblečení platí, že by měla převažovat kvalita nad kvantitou. Řada z nás má plné skříně, ale přesto máme neustálé nutkání kupovat si nové a nové věci. Prodejci na nás útočí neustálým „snižováním cen" a různými výprodeji. Když si něco koupíme, máme dobrý pocit nejen z nové věci, ale také z toho, jak jsme ušetřili. Jenomže nová věc zase tak dobrá není, protože v běžných obchodech mají pouze karmicky zatížené věci, nad kterým si popíchalo ručičky malé čínské dítě, a s tím ušetřením to zase tak horké také není. Věřte, že i po slevě 80% si prodejce namastí kapsu....

Z ekologického hlediska je nejlepší v první řadě snížit spotřebu, tzn. mít méně věcí, a v druhé řadě pořizovat věci, které mají menší ekologickou stopu, tedy ty, které k nám cestovali co z nejmenší dálky a které jsou vyrobeny z lepších rostlin, než je klasická bavlna.