Přírodní deodoranty

deoBěžné deodoranty a antiperspiranty obsahují celou řadu škodlivých látek. Takže...pryč s nimi! Čím je ale nahradit?

I tady existuje alternativa v podobě přírodních deodorantů. Na úvod jen vysvětlení: deodorant je přípravek, který slouží k omezení tělesného pachu. Antiperspirant je přípravek, který brání vzniku potu. Což je samo o sobě nesmysl. Potit se je přirozený proces, díky kterému se naše tělo nepřehřívá. Antiperspiranty jsou tedy látky, které tuto funkci těla potlačují. Využívají k tomu sloučeniny hliníku, které pronikají do našeho těla a blokují funkce potních žláz. Zabráněním pocení si tak v sobě uchováváme škodlivé látky, které by se odplavily z těla. Takto zůstávají a hromadí se např. v lymfatických uzlinách.

Vedle sloučenin hliníku, které se po aplikaci antiperspirantu usazují v našem těle, obsahují tyto přípravky řadu dalších toxických látek, např. parabeny.

Přírodní deodoranty nemají antiperspiranční účinek. Nebrání pocení, pouze neutralizují pach. Pohlcují bakterie, které tento pach způsobují a při zvýšené teplotě uvolňují obsažené éterické oleje.

Já osobně používám a jsem s ním moc spokojená. Jedná se o certifikovanou přírodní kosmetiku a je to český výrobek ;-).

Kosmetika

Budu se opakovat, ale kvalita nad kvantitou převažuje i u kosmetiky. Není pravda, že potřebujeme tucty krémů, tonik, mlék, gelů, ..... Pokud člověk žije zdravě, tzn, že zdravě jí, pozitivně myslí a hýbe se, tak se to odráží i na pleti, o kterou potom není třeba nějak zvlášť pečovat.
Člověk by se měl mít rád a měl by se o sebe starat, ale neměl by před zrcadlem trávit zbytečně moc času a věnovat energii tomu, že řeší každou vrásku, pupínek nebo skvrnku.
Je lepší používat méně kosmetiky a lépe si vybírat. Připlatit si za kvalitní, ale šetrnou k nám i k přírodě. A nebo si vyrobit vlastní...