Jak na dětský ekzém

robatkoAni moje dítko se bohužel nevyhnulo ekzému. V létě to bylo lepší - pomohlo sluníčko a promazávání bambuckým máslem. S příchodem podzimu ale přišlo velké zhoršení.

Teď jsem ale našla úplný zázrak :-). Je to mast Robátko - zklidňující krém pH 4,6 od Cannadermu. Jedná se o konopnou přírodní kosmetiku. Mažu dvakrát denně, většinou ráno a večer, a střídám to ještě s bambuckým máslem, protože se mi zdá, že ta mast tolik nehydratuje, takže pokud má suchou pokožku, namažu to máslem.

Ta mast se mi opravdu osvědčila. Kůži už nemá tak červenou a snad ho to tolik nesvědí. Jednou jsem odjela na víkend bez ní a během těch tří dnů se to zase zhoršilo. Takže účinky určitě má.

 

Kosmetika

Budu se opakovat, ale kvalita nad kvantitou převažuje i u kosmetiky. Není pravda, že potřebujeme tucty krémů, tonik, mlék, gelů, ..... Pokud člověk žije zdravě, tzn, že zdravě jí, pozitivně myslí a hýbe se, tak se to odráží i na pleti, o kterou potom není třeba nějak zvlášť pečovat.
Člověk by se měl mít rád a měl by se o sebe starat, ale neměl by před zrcadlem trávit zbytečně moc času a věnovat energii tomu, že řeší každou vrásku, pupínek nebo skvrnku.
Je lepší používat méně kosmetiky a lépe si vybírat. Připlatit si za kvalitní, ale šetrnou k nám i k přírodě. A nebo si vyrobit vlastní...