Domácí mast na suchou kůži a do mrazu

lanolin

Jak se říká, je v jednoduchosti je krása, a v tomto přípradě i užitek. Suchá pokožka v těchto mrazivých dnech, jaké právě prožíváme, trpí o dost víc, než obvykle. Existuje sice celá řada krémů, jeden velmi jednoduchý, levný, a zaručeně přírodní si můžeme lehce vyrobit sami doma.

 

Číst dále: Domácí mast na suchou kůži a do mrazu

   

Přírodní deodoranty

deoBěžné deodoranty a antiperspiranty obsahují celou řadu škodlivých látek. Takže...pryč s nimi! Čím je ale nahradit?

Číst dále: Přírodní deodoranty

   

Jak na dětský ekzém

robatkoAni moje dítko se bohužel nevyhnulo ekzému. V létě to bylo lepší - pomohlo sluníčko a promazávání bambuckým máslem. S příchodem podzimu ale přišlo velké zhoršení.

Číst dále: Jak na dětský ekzém

   

Cannaderm

cannadermCannaderm je poměrně rozšířená konopná kosmetika české výroby. V současné době to je moje nejoblíbenější značka. Je sice dražší, moje spotřeba je ale malá, takže to zase tolik nevadí.

Číst dále: Cannaderm

   

Ochrana proti slunci

dite_na_plaziZ mého pohledu se kolem sluníčka rozpoutala zbytečná hysterie. Mám pocit, že strašení rakovinou je jen další z podlých reklamních triků, jak lidi donutit koupit si opalovací přípravky se stále vyšším faktorem a s tím související vyšší cenou.

Číst dále: Ochrana proti slunci

   

Bambucké máslo

shea_butterBambucké máslo je u mě v současnosti hitem. Pokud si ho pořídíte, většina kelímků a tub může letět do koše (raději je ale spotřebujte, když už se to vyrobilo, ať to poslouží ;-) ).

Číst dále: Bambucké máslo

   

Kosmetika

Budu se opakovat, ale kvalita nad kvantitou převažuje i u kosmetiky. Není pravda, že potřebujeme tucty krémů, tonik, mlék, gelů, ..... Pokud člověk žije zdravě, tzn, že zdravě jí, pozitivně myslí a hýbe se, tak se to odráží i na pleti, o kterou potom není třeba nějak zvlášť pečovat.
Člověk by se měl mít rád a měl by se o sebe starat, ale neměl by před zrcadlem trávit zbytečně moc času a věnovat energii tomu, že řeší každou vrásku, pupínek nebo skvrnku.
Je lepší používat méně kosmetiky a lépe si vybírat. Připlatit si za kvalitní, ale šetrnou k nám i k přírodě. A nebo si vyrobit vlastní...