Na úklid s octem

ocetAsi to pro mnohé nebude velká novinka, ale ocet je ten nejuniverzálnější čistící prostředek v domácnosti. Je levný, ekologický a hlavně účinný.

Někomu možná vadí jeho "vůně", ale osobně mám pocit, že řada chemických čističů je daleko horší a dráždivější pro čichové buňky. Navíc ocet velmi rychle vyčichne, což se o chemii říct nedá...

Ocet odstraňuje skvrny, leští, ničí pachy (hlavně v ledničce). Já ho ale nejraději používám na odstranění vodního kamene. Zabral i na usazeniny, které nešly dolů jinými prostředky. Stačí namočit do octa hadr a dát ho na místo s usazeninou. Nechte ho tam tak dvě hodiny a výsledek bude jak z reklamy. Kámen pryč a všechno čisté ;-). Ideální je na špínu na sporáku nebo WC.

Domácnost

Pokud chceme žít zdravě a v souladu s přírodou, měli bychom dbát také na to, jaký pořizujeme nábytek, co používáme za prostředky na praní a uklízení, jak nakládáme s odpady, co používáme za nádobí a řada dalších věcí, které určují, do jaké míry je naše domácnost ekologická.

Na výše zmíněné otázky bychom si měli odpovědět tím spíš, pokud máme malé děti, protože ty jsou o něco citlivější než dospělí lidé, a řada saponátů, pracích prášků, laků a barev jim může vytvořit alergie, kterých se budou jen velmi těžko zbavovat.