Mytí oken

myti_okenMytí oken ekologickou cestou je velmi jednoduché. Buď si nakoupíte ekologické čistící prostředky nebo využijete domácí zdroje. Konkrétně ocet a noviny.

Běžně špinavá okna stačí umýt teplou vodou s trochou octa, který má čistící a leštící účinky. Nezanechává šmouhy a zápachu se taky není třeba bát. Po umytí není nic cítit. Dávkuje se cca 1 díl octa na 4 díly vody. Po umytí stačí okna přeleštit novinovým papírem, který na rozdíl od hadříků nezanechá na skle chloupky. Doporučuji nechat umytá okna malinko oschnout, ale ne úplně. Pokud by špinavé kapičky na okně zaschly, noviny je nevyleští. Naopak pokud byste novinami leštili hodně mokré okno, budou noviny hned mokré a zbytečně dlouho budete leštit, abyste vysáli všechnu vodu. Takže ideálně lehce mokré okno. To ale každý pozná sám.

Je to jednoduché, levné a bez chemie. Takže ideální způsob ;-).

 

Domácnost

Pokud chceme žít zdravě a v souladu s přírodou, měli bychom dbát také na to, jaký pořizujeme nábytek, co používáme za prostředky na praní a uklízení, jak nakládáme s odpady, co používáme za nádobí a řada dalších věcí, které určují, do jaké míry je naše domácnost ekologická.

Na výše zmíněné otázky bychom si měli odpovědět tím spíš, pokud máme malé děti, protože ty jsou o něco citlivější než dospělí lidé, a řada saponátů, pracích prášků, laků a barev jim může vytvořit alergie, kterých se budou jen velmi těžko zbavovat.