Born to Bio

planete_bleueDostaly se ke mně ekologické výrobky od francouzské firmy Planete Bleue. Mohu je s klidným svědomím doporučit. :-)

Používám a a oboje velmi dobře funkční. Mají příjemnou vůni a nejsou dráždivé. To jsem si ověřila, protože jsem trpěla vyrážkou a jiný, také ekologický, přípravek na nádobí mi nebyl moc příjemný.

Výrobce uvádí, že čistící složky jsou 100% rostlinného původu, stejně jako vůně. Výrobky mají certifikát EcoCert, což je francouzská ochranná známka. Tento certifikát například garantuje, že drtivá většina použitých složek je rostlinného původu, nebyly použité syntetické parfémy a barviva, při výrobě byly voleny ekologicky šetrné postupy, obaly jsou recyklovatelné nebo biologicky odbouratelné.

Planete Bleue ve stejné kvalitě nabízí vedle čistících přípravků také kosmetiku - šampony, sprchové gely, deodoranty i celou dětskou řadu. Vše v biokvalitě.

Obecně sice preferuji české výrobky. Tyto jsou francouzské, ale kvalitní.

Domácnost

Pokud chceme žít zdravě a v souladu s přírodou, měli bychom dbát také na to, jaký pořizujeme nábytek, co používáme za prostředky na praní a uklízení, jak nakládáme s odpady, co používáme za nádobí a řada dalších věcí, které určují, do jaké míry je naše domácnost ekologická.

Na výše zmíněné otázky bychom si měli odpovědět tím spíš, pokud máme malé děti, protože ty jsou o něco citlivější než dospělí lidé, a řada saponátů, pracích prášků, laků a barev jim může vytvořit alergie, kterých se budou jen velmi těžko zbavovat.