Born to Bio

planete_bleueDostaly se ke mně ekologické výrobky od francouzské firmy Planete Bleue. Mohu je s klidným svědomím doporučit. :-)

Číst dále: Born to Bio

   

Čisté WC

toiletteO octu jsem tady už psala. Je to univerzální prostředek pro úklid domácnosti. Jeho smícháním s dalším účinným, levným a ekologickým prostředkem - jedlou sodou, vzniká směs, která nádherně vyčistí toaletu.

Číst dále: Čisté WC

   

Mýdlové ořechy jinak

soapnutO mýdlových ořeších toho bylo už spoustu napsáno. Na svém blogu jsem se o nich zmiňovala v článku o praní prádla. Ořechy jsou sice skvělé - nezatěžují odpadní vody, nezanechávají na oblečení alergeny, jsou 100% rozložitelné,... bohužel ale nerostou v našich podmínkách.

Číst dále: Mýdlové ořechy jinak

   

Na úklid s octem

ocetAsi to pro mnohé nebude velká novinka, ale ocet je ten nejuniverzálnější čistící prostředek v domácnosti. Je levný, ekologický a hlavně účinný.

Číst dále: Na úklid s octem

   

Bioobaly

bioobalyKdyž se člověk podívá do odpadků své domácnosti zjistí, že velkou část tvoří obaly. Některé výrobky jsou ještě v papírových obalech, většina potravin je ale balena do plastů.

Číst dále: Bioobaly

   

Ekologicky šetrný výrobek

ekoznackaJe řada výrobků, které se ohání slovem ekologický, ale když se člověk podívá na složení, marně tu ekologii hledá.

Číst dále: Ekologicky šetrný výrobek

   

Mytí oken

myti_okenMytí oken ekologickou cestou je velmi jednoduché. Buď si nakoupíte ekologické čistící prostředky nebo využijete domácí zdroje. Konkrétně ocet a noviny.

Číst dále: Mytí oken

   

České ekologické prací prášky

praci_prasek

Jak už jsem tady psala, peru téměř výhradně v mýdlovém slizu. Vzhledem k tomu, že se sliz musí vyrábět, je docela praktické mít doma něco, kdyby náhodou sliz došel a nestihli jsme udělat nový.

Číst dále: České ekologické prací prášky

   

Třídění odpadu

odpadkyPřestože barevné kontejnery jsou dnes na každém rohu, pořád je spousta lidí, kteří si s tříděním hlavu nelámou a prostě cokoliv, co už nechtějí, hodí do popelnice. Je to ale naše ekologická stopa a naše zodpovědnost...

Číst dále: Třídění odpadu

   

Praní prádla

soapBěžné prací prostředky, tzn. prací prášky, gely, ale hlavně aviváže představují obrovskou ekologickou zátěž. Vedle toho je řada těchto prostředků i nebezpečná, protože obsahuje látky, které v prádle zůstávají a způsobují různé kožní problémy.

Číst dále: Praní prádla

   

Domácnost

Pokud chceme žít zdravě a v souladu s přírodou, měli bychom dbát také na to, jaký pořizujeme nábytek, co používáme za prostředky na praní a uklízení, jak nakládáme s odpady, co používáme za nádobí a řada dalších věcí, které určují, do jaké míry je naše domácnost ekologická.

Na výše zmíněné otázky bychom si měli odpovědět tím spíš, pokud máme malé děti, protože ty jsou o něco citlivější než dospělí lidé, a řada saponátů, pracích prášků, laků a barev jim může vytvořit alergie, kterých se budou jen velmi těžko zbavovat.